Pozycjonowanie

OPTYMALIZACJA I POZYCJONOWANIE

TWOJA STRONA

Od czego zależą wyniki wyszukiwania ?

Każda strona jest odwiedzana przez roboty Google. Algorytmy oceniają zebrane informacje o Twojej witrynie. Na tej podstawie wydawany jest werdykt jak bardzo strona jest przydatna dla innych użytkowników. Dalej dowiesz się, jakie czynniki na to wpływają.

Treści są najważniejsze?

W Google szukamy informacji, a więc przede wszystkim treści. Dlatego dobre teksty najbardziej mogą nam pomóc. Te na Twojej stronie muszą być unikalne, czyli napisane własnoręcznie, a nie skopiowane od konkurencji. Dla Google coś, co jest powielone, jest mało wartościowe.

Słowa kluczowe?

Wszystkie teksty na stronie powinny zawierać frazy kluczowe, które mogą być szukane przez potencjalnych klientów. Jeśli chcę wymienić olej w samochodzie, wpiszę  w wyszukiwarce ”wymiana oleju” lub ”wymiana oleju nazwa miejscowości”. Warto więc pokusić się o taki nagłówek i treść z nim związaną.

Dlaczego ważny jest adres Twojej firmy?

Warto zastanowić się nad zakresem działalności. Lokalny czy ogólnopolski? Google znając adres Twojej firmy podpowie innym użytkownikom, gdzie mogą Cię odnaleźć, nawet jeśli fraza w wyszukiwarce nie będzie zawierała nazwy miejscowości.


RUCH ORGANICZNY

google3
Wszystkie Twoje działania powinny być naturalne

Wspomniane algorytmy Google oceniające Twoją stronę www, dostrzegają i klasyfikują wszystkie działania, jakie wykonujesz. Dalej dowiesz się, co wolno, a co może być uznane za nieetyczne.

Wiele adresów - czy to dobry pomysł?

Do jednej strony powinien prowadzić jeden adres www. Jeśli użyjesz ich więcej, osłabisz ocenę swojej strony. Podobnie jak z jednej torebki nie zaparzysz kilku szklanek pełnowartościowej herbaty.

Linkowanie

Google docenia linki prowadzące do Twojej strony www. Te dobre to przede wszystkim takie, które pochodzą z pewnych źródeł. Są to portale społecznościowe i strony, które mają wysoką liczbę odwiedzin. Linki wynikające ze stron tematycznie i branżowo powiązanych.

Linki negatywne

Google wnikliwie śledzi Twoje linki. Jeśli pochodzą one ze stron z kiepską reputacją, np:. ”farm linków”, katalogów branżowych słabej jakości, może to znacząco wpłynąć na niską ocenę i przełożyć się na spadek pozycji strony.

Blog - czy to potrzebne?

Twoja strona może posiadać zakładkę w formie bloga lub aktualności. Pomoże to pozytywnie ocenić witrynę przez Google. Jeśli co jakiś czas będziesz zamieszczać nowe artykuły, roboty Google na pewno to zauważą, a Twoja strona nie będzie miała przyklejonej etykietki ”martwa strona”, czyli mało przydatna.

Bloguję zewnętrznie

Właściwą sytuacją są również blogi prowadzone na portalach tematycznych lub stworzone jako odrębne witryny. Unikalne treści z takich blogów linkujące do Twojej strony zawsze są pozytywnie oceniane.


SOCIAL MEDIA

google2
Strona na Facebooku

Dodając ofertę czy artykuł na swojej stronie, udostępnij go również na Facebooku jako link do tekstu. Nigdy nie kopiuj i nie powielaj tej samej treści.

Instagram

Możesz zamieścić na swojej stronie zdjęcia z Instagrama, ale dużo lepszą formą będzie promowanie witryny na Instagramie. To kolejne darmowe linkowanie do Twojej strony.

A co z YouTube?

Nie każdy ma naturalną możliwość linkowania z kanału YouTube. Np. prawnikowi trudno jest zamieszczać filmy prowadzące do strony jego kancelarii. Chyba, że będą to darmowe porady prawne lub videoblog komentujący zmieniające się przepisy. Podsumowując, warto linkować z YouTube.

Co Google sądzi o komentarzach

Nietrudno domyślić się, że również komentarze odnoszące się do treści zamieszczanych na blogach czy portalach Google oceni pozytywnie. Im większe zainteresowanie naszą stroną, tym bardziej jest ona przydatna dla innych użytkowników. Pamiętaj, że generowanie takiego ruchu w Internecie musi być organiczne – czyli tylko naturalne zachowania, a same treści gramatycznie i stylistycznie poprawne.


SEO DLA STRONY WWW

google5
Analiza Twojej strony www

Analiza strony jest działaniem podobnym do robotów Google, ale przeprowadzonym w celu oceny wartości strony pod kątem wyszukiwarki Google. Dzięki temu wiemy, co należy poprawić w Twojej witrynie.

Optymalizacja SEO

Search Engine Optimization – oznacza wykonanie wszystkich możliwych działań na Twojej stronie tak, aby poprawić jej ocenę, a docelowo pozycję w wyszukiwarce.

Wybór fraz kluczowych

Kolejnym krokiem jest ocena konkurencyjności fraz kluczowych i odpowiednie wybranie tych, które mają podnieść pozycję witryny w Google i sprzedać Twój produkt lub usługę.

Efekty pracy

Miesięczny raport określający postępy w wynikach wyszukiwania.

Ile to może kosztować ?

Średni koszt optymalizacji strony to 500-1000 zł netto. Pozycjonowanie fraz kluczowych uzależnione jest od wartości jej konkurencyjności w wyszukiwarce Google.